Жінок навчають як створювати бізнес

Додано Administrator 01.02.2010. Опубліковано в Без категоріі, Новини

1 лютого в обласному центрі зайнятості розпочався перший тижневий тренінг для жінок, які щойно започаткували свій бізнес або планують його організувати незабаром. Досвідчений тренер, сертифікований Міжнародним бюро праці, Марія Артиш впродовж тижня ознайомить учасників семінару з основами ведення бізнесу.

Тренінгова програма «Розпочни і вдосконалюй свій бізнес» впроваджується в регіонах України за сприяння Проекту Європейського Союзу та Міжнародного бюро праці «Рівність жінок і чоловіків у світі».

Учасниками тренінгу стали 20 перспективних, ініціативних жінок із Луцька, Ковеля та Рожищ. Усіх їх об’єднує бажання мати рентабельний бізнес, який не тільки приноситиме прибутки їхнім сім’ям, а й даватиме іншим роботу. Переважна більшість жінок-підприємців, які беруть участь у семінарі вже мають свій невеличкий бізнес: магазини продовольчих та непродовольчих товарів, туристичне агентство, міні-пекарню.

Під час відкриття заходу директор обласного центру зайнятості Раїса Кучмук привітала учасників із прагненням до самовдосконалення і самореалізації на ринку праці та побажала успіхів у їх починаннях та прагненнях, а цей тренінг – стане у нагоді вже при вирішенні бізнесових питань.

Спілкування тренера з учасниками розпочалось цікавим і неординарним знайомством. Марія Артиш поцікавилась у кожного про очікування від п’ятиденного семінару. Більшість висловила сподівання отримати нові, практичні знання та навички у веденні бізнесу, реальні підходи до створення власної справи, цікаві ідеї щодо започаткування бізнесу, познайомитися із цікавими людьми.

Під час тренінгу кожен висловив думку про те, що ж спонукає створити власну справу: незалежність від роботодавця, безгрошів’я, самореалізація, отримання пасивного доходу (коли вже бізнес працює на тебе, а не ти на бізнес), самоствердження, створення сімейного бізнесу і залишити його у спадок рідним. А в противагу цьому, аналізували що ж може завадити створенню власної справи.

Учасники жваво спілкувалися та ділилися досвідом перших кроків становлення у світі бізнесу.

Всі учасники тренінгу обмінялися думками, якими вони себе бачить через 10 років і щоб хотіли б досягнути.

Впродовж наступних чотирьох днів тренер Марія Артиш буде навчати жінок освоювати головні аспекти успішного бізнесу: складання бізнес-плану, маркетингового  плану, роботи з персоналом, пошуку джерел стартового капіталу, фінансового планування.

Наступна група учасників розпочне навчання за тренінговою програмою «Розпочни і вдосконалюй свій бізнес» з 8 лютого в обласному центрі зайнятості.

Міжнародна організація праці (МОП) – спеціалізована установа Ліги Націй, а після Другої світової війни – Організації Об’єднаних націй (ООН), що була заснована у 1919 році урядами різних країн для підтримки міжнародного співробітництва у справі забезпечення миру в усьому світі й зменшення соціальної несправедливості за рахунок поліпшення умов праці. Першочерговими завданнями діяльності Міжнародної організації праці є підтримка демократії і соціального діалогу, боротьба з бідністю і безробіттям, заборона дитячої праці.

З початку 90-х років Міжнародна організація праці активно працює в Україні. Вона вже реалізувала проекти, пов’язані з аналізом стану соціальної політики, кризового стану ринку праці в Україні, розвитком соціального партнерства.

 Нині Міжнародна організація праці спільно з іншими агенціями здійснює в Україні проекти, які пов’язані з розробкою моделі соціального бюджету, ринком праці та професійним навчанням безробітних, розвитком малого та середнього підприємництва, соціального партнерства і діалогу.

Джерело:

Додати коментар

Потрібно авторизуватися для публікаціі коментарів.